E-TİCARET MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Adresi : Akşemsettin Mah. Devlet Bahçeli Bulvarı No:169/A, 33480, Tarsus/Mersin
Telefon : 0324 614 30 07
Fax : 0324 614 30 09
E-mail: [email protected]
MERSİS No: 0323042738100001

1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi:
Telefon:
E-mail:

 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih :

Ürün Adı 

Ürün Stok Kodu 

Adet 

Toplam Ürün Tutarı 

 Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli:
Teslimat adresi:
Kargo tutarı:
Toplam KDV tutarı:
ile Toplam

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
4.3- Kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Kargo tutarı ürün bedeline dahil değildir.
4.4- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.
4.5- SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti., sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'ye ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'ye ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'ye gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.8- SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.9- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 'ye SATICI'nın anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilebilir, kargo giderleri SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. tarafından karşılanacaktır.
4.10- Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.emksmarket.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdaheleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI, SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'den hak iddiasında bulunamaz.
4.11- Banka havalesi ile ödemesi yapılacak siparişlerde, her sipariş sonrası doldurulması gereken bir "havale bildirim formu" vardır. Havale bildirim formu, ALICI'nın, satın almış olduğu ürün/ürünlerin tutarını, SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 'ye ödemiş olduğunu belirten bir form olup SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. nezdinde bu işlemlerin daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. ALICI'nın, SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. hesaplarına ödemesi gereken tutarı havale geçmiş olmasına rağmen bu formu doldurmamış olmasından, ya da eksik/hatalı doldurmuş olmasından kaynaklı gecikmelerden E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4.12- Alıcının sipariş ettiği ürünlerin teknik özellikleri asil olarak üreticinin teknik dokümanlarında yer almaktadır, üreticinin sunmuş olduğu verilerdeki hata ve yanlışlıklardan www.emksmarket.com sorumlu değildir. www.emksmarket.com sitesi üzerinden yayınlanan teknik ya da görsel bilgiler tamamen müşterilerine kolaylık sağlaması içindir, yayınlanan verilerin uygunluğu tamamen ALICI'nın insiyatifindedir. SATICI E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'nin ön bilgilendirmesi garanti anlamına gelmez.
4.13- Görselde görünen ürün ile teslim edilen ürün arasında, web ortamı sebebiyle renk, boyut ve yazı farklılıkları olabilir. Asıl kriter ürüne ilişkin üretici teknik datalarıdır.
4.14- Teknik datalar, üreticileri tarafından belirli zaman aralıklarında güncellenmektedir. www.emksmarket.com bu güncellemeleri yakından takip edip siteye yüklese de, stoklarındaki ürünler ile uyumluluğunu %100 garanti edemez.
4.15- www.emksmarket.com bir web sitesine doğrudan bir link veriyor ise, verilen link in içeriği ve kullanımına ilişkin tüm sorumluluk, kullanıcının olup link in kullanımı ve içeriği sebebiyle www.emksmarket.com un hiçbir sorumluluğu yoktur.
4.16- www.emksmarket.com dan, mesai saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatillerde veya şirketin bütünün ya da belli bir kısmının idari izinli olarak sayıldığı tarihlerde verilen siparişler, ödemelerinin hesaplara aktarılmasını takiben ilk iş günü içerisinde işleme alınacaktır.
4.17- www.emksmarket.com internet adresinde görünen ürün stokları, aynı anda aynı ürüne farklı kişilerce birden fazla sipariş geçilebileceğinden ötürü değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla nihai alınabilecek ürün stoğu, sepete atılan ürünler değil, sipariş esnasında sistemin onay verdiği ürünler olacaktır.
4.18- www.emksmarket.com internet adresinde yapılan alışveriş esnasında döviz kurundaki değişimlerden ötürü fiyatlarda anlık dalgalanmalar görülebilir. Bu noktada nihai fiyatlandırma, sipariş ödeme sayfasında görünen fiyatlardır.
4.19- www.emksmarket.com üzerindeki teknik datalar kullanıcıların aradıkları ürün hakkında daha rahat bilgi toplayabilmesi amacı ile E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. tarafından derlenmektedir. Fakat E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti., bu teknik dataların bahsi geçen ürünleri refere ettiğine yüzde yüz garanti veremez. Teknik dataların kullanımı ile alakalı sorumluluk kullanıcının insiyatifindedir.
4.20- E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. , web siteleri üzerinden kullanıcılarına sunmuş olduğu tüm kampanya ve promosyonları her hangi bir duyuruya gerek kalmaksızın iptal etme, değiştirme hakkını saklı tutar.
4.21- www.emksmarket.com web sitesinden yapılan alışverişlerde bir “para puan” uygulaması vardır. Bu uygulama kapsamında kazanılan para puanların yüzdesi ve kullandırılma şartları tamamen E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. insiyatifinde olup, uygulamada değişiklik yapılması ve sonlandırılması hakkı da tamamen E.M.K.S. Elektronik ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. insiyatifindedir. Bu belirtilen şartlar ile ilgili alıcılara hiçbir uyarı bilgilendirme yapılma şartı yoktur.
4.22- www.emksmarket.com web sitesinde ALICI'nın kullandığı web tarayıcılarından yapılan işlem ve gösterimler ile ilgili hatalardan SATICI sorumlu değildir.

MADDE 5- ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
5.1- ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
5.2- ALICI, sipariş verdiği zaman, iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.
5.3- ALICI, www.emksmarket.com internet sitesinden SATICI'nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.
5.4- Madde 5.3'e bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.emksmarket.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.5- ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, ürünü hiçbir şekilde kullanmamış olmayı, başka bir ürünle değiştirmemiş olmayı, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.
5.6- Herhangi bir kusurdan ötürü iade edilmek istenen ürün E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 'ye anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ulaştırıldıktan sonra ürün teknik incelemeye tabi tutulur. Bu inceleme sonucu verilen uygunluk raporuna göre ürünün iadesinin kabul edilmesi durumunda, ALICI ile iletişime geçilerek ya mevcut başka bir ürün ile değişimi sağlanır, ya da para iadesi gerçekleşir. Bu işlemler toplamda 3 ila 15 günlük bir süre zarfını kapsar.

MADDE 6- SİPARİŞ/ÖDEME PROSEDÜRÜ
www.emksmarket.com üzerinden sadece mevcut stokta stoğu görünen malzemelerin siparişi yapılabilir. Diğer tüm stok verileri, sadece bilgilendirme amaçlı olup sistem üzerinden satışa kapalıdır. Mevcut stokta olmayan ürünlerin siparişi için www.emksmarket.com üzerinde verilen telefon numaralarını arayabilir ya da [email protected] ye mail atabilirsiniz.

Minimum Sipariş Adedi; Mevcut stokta olan bir ürünün satılabilecek en küçük miktarını tanımlar. www.emksmarket.com üzerinden yapılacak alışverişler ürünlerin Minimum Sipariş Adetleri ve katları kadar olmalarıdır. Minimum sipariş adedinin altında veya katlarının haricinde her hangi bir satın alım yapılamaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler ALICI'ya sözleşmede belirttiği telefon/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse ALICI'dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) SATICI hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde ALICI bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda ALICI'nın SATICI'dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

Ödeme: www.emksmarket.com ‘da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen ALICI lara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede ALICI kendisine www.emksmarket.com internet sitesinde yer alan banka hesap bilgilerine havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgilerinin” Fatura Bilgileri ile aynı olması , banka nezdindeki havale açıklama kısmına havale sipariş numarasının yazılması ve havale tutarı ile “ödenecek tutarın” birebir aynı olması gereklidir. Sipariş verildikten sonra 1 iş günü içerisinde yapılmayan havalelerde sipariş iptal edilir. Banka havalesi ile ödemesi yapılacak siparişlerde, her sipariş sonrası doldurulması gereken bir “havale bildirim formu” vardır. Havale bildirim formu, ALICI'nın, satın almış olduğu ürün/ürünlerin tutarını, SATICI'ya ödemiş olduğunu belirten bir form olup SATICI nezdinde bu işlemlerin daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu formun üzerindeki “Ödeme yapılan banka”, “Ödemeyi gönderen kişi”, “Ödenen tutar” kısımları eksiksiz doldurulmalıdır. ALICI'nın, SATICI hesaplarına ödemesi gereken tutarı havale geçmiş olmasına rağmen bu formu doldurmamış olmasından, ya da eksik/hatalı doldurmuş olmasından kaynaklı gecikmelerden E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

www.emksmarket.com üzerinden yapılan alışverişlerde ürün seçim ekranında ve ürün sayfalarında Amerikan Doları para birimi üzerinden görünmekte olup, sipariş tamamlanıp ödeme ekranı çıktığında o günkü Amerikan Dolar kuru üzerinden hesaplanarak Türk Lirasına çevrilir ve Türk Lirası üzerinden faturalandırılır.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine veya belirlediği şahısa teslim edilmiş ürünü 3 gün içinde SATICI’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

ALICI kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 7- SEVKİYAT/TESLİMAT PROSEDÜRÜ
Sevkiyat:
Sipariş ödemesi gerçekleştiğinde, ürün/ürünler SATICI'nın anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir.

Teslimat:
Ürün/ürünler SATICI'nın anlaşmalı olduğu kargo ile ALICI'nın adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. ALICI'ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

Türkiye dışındaki teslimatlarda gümrük işlemleri sebebiyle doğabilecek ek süreler ayrıca ilave edilecektir.

ALICI, E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ nin teslimat lokasyonuna göre hiçbir neden belirtmeksizin satış iptali yapma hakkını saklı tuttuğunu kabul eder.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI SATICI'ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI'nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden ve gecikmelerden ALICI sorumlu olup, SATICI sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine [email protected] e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı ALICI'da vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SATICI'ya bildirilmelidir.

MADDE 8- ÜRÜN İADE VE CAYMA HAKKI
www.emksmarket.com üzerinden satın alınan ürünlerde aşağıdaki şartlar dahilinde cayma veya iade hakları söz konusudur.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 5. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Cayma hakkını kullanmak için yine web sitesi üzerinde hesabım sekmesi altında “İade Taleplerim” seçeneği bulunmaktadır. İade seçeneğine tıklandıktan sonra açılan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu kapsamda iade edilmek istenen ürün / ürünlerin SATICI'ya gönderimi esnasında, SATICI'nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığı ile yapılırsa ALICI kargo ücreti ödemeyecektir.

Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda iade edilecek ürün/ürünler E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ve gerekirse ürünlerin üreticileri tarafından incelenip iadeye uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Bu işlemin süresi 1-15 gündür. Ürünleri iadesine uygun olduğunun değerlendirilmesi takdirinde ürün bedeli, ALICI'ya hangi ödeme aracı ile satın alım yapmışsa o şekilde geri ödenir. Bunun da süresi maksimum 15 gündür. Kredi kartlarında bankadan kaynaklı gecikmelerden dolayı E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. sorumlu değildir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa SATICI'ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. SATICI, ALICI tarafından gönderilen malın iadesinin imkansızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu malı teslim aldığı tarihten en geç 3 gün içerisinde ALICI'ya bildirmelidir.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI'ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ALICI'nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

6502 Sayılı yasa kapsamı dışındaki Ticari nitelikteki işlerde ayıp, gizli ayıp veya iadeye ilişkin hususlarda Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

MADDE 9- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, ürünü hiçbir şekilde kullanmamış olmayı, başka bir ürünle değiştirmemiş olmayı, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 5. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

MADDE 10- GARANTİ
www.emksmarket.com , sadece üreticilerinden aldığı ürünlerin devredilebilecek üretici garantileri olmaları durumunda, üreticinin belirleyebileceği bir süre dahilinde garanti sürecini başlatabilmek adına ALICI'ya yardımcı olur. Bu noktada ALICI, iade etmek istediği bozuk/kusurlu ürünü SATICI'ya ulaştırmalıdır. Taklit, imitasyon veya orijinal olmayan ürünün, orijinali yerine iade edilmek istendiğinin anlaşılması durumunda SATICI yürürlükteki kanunların gerektirdiği işlemleri yapmakta özgürdür. Bu noktada tüm sorumluluk ALICI'ya aittir. www.emksmarket.com un Üreticiler haricinde tedarik ettiği ürünlerde ise somut ve müspet bir garanti uygulaması yoktur. Bu durumda garanti tamamen SATICI'nın insiyatifindedir. Bu koşullar altında doğabilecek her türlü talep neticesinde www.emksmarket.com sorumlu değildir. SATICI'nın garanti sorumluluğu yalnızca 6502 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

MADDE 11- GİZLİLİK
ALICI tarafından işbu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICI'ya bildirdiği bilgiler SATICI tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. SATICI bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz. Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir. ALICI'ya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca SATICI tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri ALICI'ya onayı sonrasında gönderilebilir. Sitenin güvenliğinin veya kullanım koşullarının kullanıcı tarafından suç teşkil edecek ihlali hallerinde, ilgili kişinin teşhis ve kovuşturmaya yarayacak bilgileri emniyet güçleri ile paylaşılacaktır.

MADDE 12- SİTEYE ERİŞİM, HESAP BİLGİLERİNİN KORUNMASI
www.emksmarket.com dan alışveriş yapabilmek için, ALICI'nın bir kullanıcı adı ve şifre oluşturması gerekmektedir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi sadece alışveriş yapan kişi belirler ve o kişiye özeldir. Kullanıcı adı ve şifresi doğru ve eksiksiz olmalıdır. Kullanıcı adı ve şifresi nin ikisi birlikte ALICI'nın kimliği olarak anılacak olup, bu kimliğin güvenliği ve gizliliği tamamen ALICI'nın sorumluluğundadır. ALICI'nın Kimlik bilgileriyle farklı kişi veya kurumların site içerisinde yapacakları her türlü faaliyetten tamamen ALICI sorumlu olacaktır. Dolayısıyla, ALICI'nın dışında herhangi birinin, ALICI'nın kimliğiyle siteye giriş yaptığını, ALICI'nın fark etmesi durumunda [email protected] ye, bu durumu şikayeten mail atmalıdır. www.emksmarket.com kimlik bilgilerini izleme ve kendi takdirine bağlı olarak bunu değiştirilmesini isteme veya silme hakkını kendine saklar. ALICI İnternet ortamında hiçbir verinin yüzde yüz güvenli olmadığını bilir. www.emksmarket.com en gelişmiş güvenlik sistemlerini kullansa da bilgilerin kötü niyetli 3. Şahıslarca kullanımına ait risklerin bulunduğunu ve bunda E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ye atfı kabil bir sorumluluk bulunmadığını bilir ve kabul eder.

MADDE 13- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

E.M.K.S. Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 

www.emksmarket.com

ALICI


 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için KVKK sözleşmesini inceleyebilirsiniz.